Pokud chcete na své doméně používat redakční systém Anchor, je nutné mít předplacený hostingový tarif. Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – redakční systém Anchor vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na adrese http://anchorcms.com/download/ naleznete nejnovější verzi redakčního systému.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

 

4. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka podobná obrázku níže. Potom klikněte na “Run the installer”.

 

V dalším kroku vyberte časové pásmo, ve kterém se aktuálně nacházíte a kliknete na “Next step”.

2

5. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci “Databáze”. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

*Heslo v tabulce neuvidíte z důvodu, že se po uložení zašifruje.

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Next step”.

 

6. Vyplnění údajů o webové stránce – v tomto kroku svoji stránku pojmenujete a krátce popíšete. Potom kliknete na “Next step”.

4

7. Nastavení administrátorského účtu – v tomto kroku stačí doplnit Váš email a uživatelské jméno a heslo administrátora a kliknete na “Complete”.

5

8. Dokončení instalace – nyní se zobrazí, že je instalace dokončena, zde můžete pokračovat do administrace nebo na nově vytvořenou webovou stránku. Také se však nabízí možnost zprovoznit tzv. čistá URL, což je přívětivější k internetovým vyhledávačům. V tomto případě je však nutné se vrátit do FTP klienta a vytvořit soubor .htaccess a zkopírovat do něj direktivy vypsané na konci instalace mimo prvního řádku “Options -indexes”.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *