Pokud chcete na své doméně používat výukový systém Moodle, je nutné mít předplacený hostingový tarif (pro Moodle minimálně MINI). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

2. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s názvem domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

3. Zahájení instalace – zadejte název Vaší domény do prohlížeče a zobrazí se Vám úvodní stránka Moodle a výběr jazyka (je dostupná i čeština). Po výběru požadovaného jazyka kliknete na “Další”. V dalším kroku je potvrzení cesty. Přednastavené cesty jsou v pořádku, kliknete na “Další”. Následuje výběr databázového ovladače, jako typ vyberte “MySQL Improved (native/mysqli) a klikněte na “Další”.

4. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci “Databáze”. Jako typ databáze vyberte MySQL. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Pokračovat”.

2

Pokud jste údaje vyplnili správně, zobrazí se licenční podmínky. Pokud s nimi souhlasíte, kliknete na “Pokračovat”. Nyní proběhe kontrola prostředí. Všechny podmínky jsou splněny, kliknete na “Pokračovat”. Nyní proběhne instalace, všechny položky by měly být nainstalovány úspěšně, klikněte na “Pokračovat”.

5. Nastavení účtu administrátora – v tomto kroku zvolíte, uživatelské jméno, heslo a email adminsitrátora. Po nastavení kliknete na “Pokračovat”.

3

Nyní zbývá vyplnit název a popis stránky a uložit změny.

Pokud jste vše nastavili správně, je instalace dokončena. Hlavní stránka Moodle se Vám zobrazí po zadání domény do prohlížeče. Do administrace se můžete přihlásit v pravém horním rohu stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *