Pokud chcete na své doméně používat redakční systém webSPELL, je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – redakční systém webSPELL vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci „Databáze“. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete nejnovější instalační balíčky, konkrétně dvě verze – z toho jedna je určena převážně pro E-Sports a herní klany.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde) do složky s doménou.

4. Zahájení instalace – pro zahájení instalace navštivte Vaší doménu, za URL dodejte /install – tedy například mojedomena.cz/install – na uvítací stránce poté zvolte anglický jazyk a stiskněte “Continue”.

1

5. Licenční ujednání – zde v rozbalovacím menu zvolte “I agree” a stiskněte “Continue”

2

6. Potvrzení URL – zde zkontrolujte, zda je zadaná správně adresa, kde si přejete webSPELL nainstalovat (případně můžete zvolit subdoménu). Stiskněte “Continue”.

3

7. Kontrola CHMOD – zde se Vám zobrazí zelená potvrzení. Postačí stisknout “Continue”.

4

8. Zvolení typu instalace – zaškrtněte možnost “No update / New installation” a stiskněte “Continue”.

5

9. Nastavení databáze – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako databázový server nastavte localhost. MySQL Table Prefix můžete nechat na přednastavené hodnotě. Dále zvolte administrátorovo přihlašovací jméno, heslo a emailovou adresu. Následně stiskněte “Continue”.

6

10. Dokončení instalace – instalace je nyní dokončena. Z bezpečnostních důvodů můžete na FTP smazat složku /install

7

11. Aktivace češtiny – navštivte Vaší stránku a přihlašte se pod uživatelským jménem a heslem. Po přihlášení přejděte na položku “admin”. Zde se Vám zobrazí administrace redakčního systému. Změnu jazyka naleznete v menu “Settings” poté naleznete rozbalovací menu “default language”, kde zvolíte možnost “cz”. Potvrďte stiskem tlačítka “update”.

wbsp

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *