Pokud chcete na své doméně používat  e-shop OsCommerce je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – eshop OsCommerce vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci „Databáze“. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete nejnovější instalační balíček, který je zapotřebí stáhnout

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte obsah složky catalog na FTP (návod naleznete zde) do složky s doménou.

4. Zahájení instalace – pro zahájení instalace navštivte Vaší doménu. Na uvítací stránce stiskněte “Start”.

1

5. Nastavení databáze – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako databázový server nastavte localhost. Dále vyplňte uživatelské jméno databáze, heslo a název databáze. Poté stiskněte “Continue” a chvíli vyčkejte, než se databáze vytvoří.

2

2

 

6. Potvrzení webové adresy a kořenového adresáře – zde hodnoty neměňte, pouze stiskněte “Continue”.

3

7. Nastavení obchodu – v tomto kroku zadejte název obchodu, jméno majitele, emailovou adresu majitele, administrátorské jméno, administrátorské heslo a případně upravte složku pro administrátorský přístup (například admin+číslice – na tuto adresu poté budete přistupovat pro správu obchodu – tedy například vasedomena.cz/admin1234). Následně stiskněte “Continue”.

4

8. Instalace dokončena – gratulujeme, instalace je nyní dokončena. Nyní můžete z bezpečnostní důvodů na FTP odstranit složku /install

V případě potíží s instalací můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *