Pokud chcete na své doméně používat  wiki systém MediaWiki, je nutné mít předplacený hostingový tarif (pro MediaWiki minimálně PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

2. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s názvem domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

3. Zahájení instalace – zadejte název Vaší domény do prohlížeče a zobrazí se Vám úvodní stránka MediaWiki, kliknutím na odkaz “set up the wiki” instalaci zahájíte. Následně se Vám zobrazí výber jazyka (je dostupná i čeština). Po výběru požadovaného jazyka kliknete na “Pokračovat”. Jako další proběhna kontrola prostředí. To bude v pořádku. Kliknete na “Pokračovat”.

4. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci “Databáze”. Jako typ databáze vyberte MySQL. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Pokračovat”.

2

5. Nastavení databáze – v dalším kroku můžete ponechat základní nastavení databáze, tedy úložiště InnoDB a znakovou sadu Binární. Kliknete na “Pokračovat”.

3

6. Dokončení instalace – v tomto kroku zvolíte název wiki a nastavíte přístupové údaje pro administrátora. Následně můžete vybrat, zda chcete pokračovat v nastavování nebo wiki rovou nainstalovat. Pokud se rozhodnete pokračovat v nastavování, tak je v dalším kroku možné určit jestli je wiki veřejná, soukromá nebo pouze pro registrované. Také je možné nastavit např. licence u článků a další rozšíření, jako například nastavení vlastního loga. Po výběru dalšího postupu instalace kliknete na “Pokračovat”. Dále musíte opět kliknutím na “Pokračovat” potvrdit zahájení instalace a po dokončení opět kliknete na “Pokračovat”.

4

7. Umístění souboru LocalSettings.php na FTP – po dokončení instalace se vytvoří soubor LocalSettings.php. Tento soubor si uložte do počítače a následně se vraťte k FTP klientovi a stažený soubor nahrajte do složky s názvem domény.

5

Pokud jste vše nastavili správně, je instalace dokončena. Hlavní stránka wiki se Vám zobrazí po zadání domény do prohlížeče. Do adminsitrace se můžete přihlásit v pravém horním rohu stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *