Pokud chcete na své doméně používat redakční systém WordPress, je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

TIP: Pokud nechcete WordPress instalovat manuálně, můžete využít automatickou instalaci v administraci služeb.
INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – redakční systém WordPress vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na adrese http://cs.wordpress.org/releases/ naleznete verze redakčního systému, které jsou v češtině. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

ftp

4. Zahájení instalace – v internetovém prohlížeči spusťte Vaši doménu a zobrazí se Vám stránka podobná obrázku níže. Potom klikněte na “Vytvořit konfigurační soubor”. Následně si přečťte informace k instalaci a klikněte na “Pokračovat”.

1

5. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci “Databáze”. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

*Heslo v tabulce neuvidíte z důvodu, že se po uložení zašifruje.

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže.

db

5. Instalace – pokud je databáze správně připojena, objeví se text stejně jako na obrázku níže. Klikněte na “Instalovat”

3

6. Vyplnění údajů o webové stránce – v tomto kroku svoji stránku pojmenujete, nastavíte se uživatelské jméno, heslo a email. Potom kliknete na “Instalovat WordPress”

4

7. Instalace je dokončena – můžete se přihlásit do administrace a začít s tvorbou webu. Standardní stránka pro přihlášení je umístěna na vasedomena.tld/wp-admin. Údaje pro přihlášení jste nastavili v předchozím kroku.

5

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *