Pokud chcete na své doméně používat redakční systém Drupal, je nutné mít předplacený hostingový tarif (doporučujeme minimálně tarif PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – redakční systém Drupal vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na adrese https://drupal.org/project/drupal naleznete různé verze redakčního systému. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s název domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

ftp

4. Příprava češtiny – pokud chcete mít Drupal v českém jazyce, stáhněte prosím českou lokalizaci na stránce https://localize.drupal.org/translate/languages/cs. Vyberte stejnou verzi lokalizace jako je verze instalačních souborů. Stáhněte požadovaný soubor a nahrajte ho na FTP do složky /vasedomena.cz/profiles/standard/translations.

5. Oprava souboru .htaccess – mezi instalačními soubory je i soubor .htaccess, který obsahuje zakázané direktivy. Ty je nutné zakomentovat.  Nejdříve si zadejte Vaši doménu do prohlížeče a zobrazí se Vám chyba, viz. obrázek níže. V textovém poli vlevo jsou vypsány nepovolené direktivy, v poli vpravo je pak opravená verze. Opravu provedete následovně.

  1. V FTP klientovi najdete soubor .htaccess (pokud ho nevidíte, zkontrolujte zda máte zobrazeny skryté soubory – více zde).
  2. Soubor .htaccess upravte, buď zvolte přímo upravit v FTP klientovi nebo soubor zkopírujte zpět do PC, otevřete ho v nějakém editoru (notepad, pspad), upravte a nahrejte zpět na FTP.
  3. Soubor editujte tak, že smažete celý jeho obsah a nově tam zkopírujete to, co je v prohlížeči v pravém textovém poli a uložíte.

htaccess

6. Zahájení instalace – zadejte název Vaší domény do prohlížeče a pokud je soubor .htaccess správně opraven, zobrazí se Vám 1. krok instalace. Zvolit můžete typ “Standard” a kliknete na “Save and continue”. V dalším kroku zvolíte jazyk, pokud jste na FTP správně umístili českou lokalizaci, bude v nabídce i čeština. Po výběru jazyka kliknete na “Save and continue”. Dále proběhne kontrola požadavků, kde by neměl být žádný problém.

1

7. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci “Databáze”. Jako typ databáze vyberte MySQL, MariaDB, nebo ekvivalentní. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Uložit a pokračovat”.

3

 

8. Dokončení instalace – pokud jste správně vyplnili připojení k databázi, objeví se stránka, kde vyplníte základní údaje o webu, nastavíte přístupové údaje apod. Po vyplnění tabulky kliknete na “Uložit a pokračovat”. Následně bude instalace dokončena.

4

V případě potíží s instalací můžete kontakovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *