Pokud chcete na své doméně používat  e-shop Magento, je nutné mít předplacený hostingový tarif (pro Magento minimálně PRAKTIK). Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze. Vyberte verzi “Full Release”, následně formát, ve kterém instalační balíček stáhnete. Pokud na webu Magento nemáte uživatelský účet, tak se před stažením budete muset zaregistrovat.

2. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s názvem domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

3. Oprava souboru .htaccess – mezi instalačními soubory je i soubor .htaccess, který obsahuje zakázané direktivy. Ty je nutné zakomentovat.  Nejdříve si zadejte Vaši doménu do prohlížeče a zobrazí se Vám chyba, viz. obrázek níže. V textovém poli vlevo jsou vypsány nepovolené direktivy, v poli vpravo je pak opravená verze. Opravu provedete následovně.

  1. V FTP klientovi najdete soubor .htaccess (pokud ho nevidíte, zkontrolujte zda máte zobrazeny skryté soubory – více zde).
  2. Soubor .htaccess upravte, buď zvolte přímo upravit v FTP klientovi nebo soubor zkopírujte zpět do PC, otevřete ho v nějakém editoru (notepad, pspad), upravte a nahrajte zpět na FTP.
  3. Soubor editujte tak, že smažete celý jeho obsah a nově tam zkopírujete to, co je v prohlížeči v pravém textovém poli a uložte.

2

4.  Zahájení instalace – zadejte název Vaší domény do prohlížeče a pokud je soubor .htaccess správně opraven, zobrazí se Vám 1. krok instalace – licenční podmínky. Přečtěte si je a pokud s nimi souhlasíte, zaškrtněte pole “I agree to the above terms and conditions.” a klikněte na “Continue”.

5. Lokalizace – v tomto kroku můžete nastavit jazyk, časové pásmu i měnu. Je k dispozici i čeština, správné časové pásmo i česká koruna. Nastavte požadované hodnoty a klikněte na “Continue”.

3

6. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci “Databáze”. Jako typ databáze vyberte MySQL, MariaDB, nebo ekvivalentní. Ostatní údaje naleznete v administraci.

2

 

Údaje z administrace doplníte podle obrázku níže a kliknete na “Continue”. Zároveň zde můžete konfigurovat i další nastavení, viz. obrázek níže.

4

7. Vytvoření účtu administrátora – nyní do tabulky vyplníte Vaše jméno, příjmení a uživatelské jméno a heslo administrátora.

5

8. Dokončení instalace – nyní můžete (a nemusíte) vyplnit dotazník Magento. Důležité je však poznamenat si vygenerovaný klíč, viz. obrázek níže. Tento klíč budete potřebovat např. ve chvíli, kdy budete chtít začít přijímat kreditní karty pro platby.

6

Nyní je instalace dokončena.

Administraci e-shopu pak naleznete na adrese ve tvaru vasedomena.cz/složka zadaná v kroku číslo 6 do pole “Admin Path” (standardně složka “admin”). Při prvním přihlášení pak musíte nastavit nové heslo.

V případě potíží s instalací můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *