Pokud chcete na své doméně používat e-shop OXID, je nutné mít předplacený hostingový tarif. Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde. Pro OXID e-shop je nutné mít minimálně tarif PRAKTIK.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – OXID e-shop vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s názvem domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

4. Oprava souboru .htaccess – po zadání Vaší domény do prohlížeče se vytvoří  na FTP soubor .htaccess, který obsahuje zakázané direktivy. Ty je nutné zakomentovat.  Nejdříve si zadejte Vaši doménu do prohlížeče a zobrazí se Vám chyba, viz. obrázek níže. V textovém poli vlevo jsou vypsány nepovolené direktivy, v poli vpravo je pak opravená verze. Opravu provedete následovně.

  1. V FTP klientovi najdete soubor .htaccess (pokud ho nevidíte, zkontrolujte zda máte zobrazeny skryté soubory – více zde).
  2. Soubor .htaccess upravte, buď zvolte přímo upravit v FTP klientovi nebo soubor zkopírujte zpět do PC, otevřete ho v nějakém editoru (notepad, pspad), upravte a nahrajte zpět na FTP.
  3. Soubor editujte tak, že smažete celý jeho obsah a nově tam zkopírujete to, co je v prohlížeči v pravém textovém poli a uložíte

2

5. Zahájení instalace – nyní zadejte doménu znovu do prohlížeče, pokud jste správně opravili soubory .htaccess, zobrazí se Vám kontrola systémových požadavků. Vše by mělo být v pořádku, proto klikněte na “Pokračovat v nastavení”.

3

6. Vyplnění základních údajů – nyní je nutné vyplnit základní údaje, jako je region, primární zemi pro dodávání nebo jazyk obchodu. Po vyplnění klikněte na “Start instalace”. Následně si přečtěte licenční podmínky a pokud s nimi souhlasíte, tak zvolte tuto možnost a klikněte na “Pokračovat”.

4

7. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci. Po vyplnění údajů klikněte na “Vytvořit databázi”.

5

8. Dokončení instalace – pokud jste správně připojili databázi, stačí vytvořit uživatelský účet administrátora. Po vyplnění uživatelského jména, kterým musí být Vaše e-mailová adresa, a hesla, klikněte na “Uložit a pokračovat”.

6

Nyní je instalace dokončena. Administraci Vašeho e-shopu naleznete na adrese ve tvaru vasedomena.cz/admin.

V případě potíží s instalací můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *