Pokud chcete na své doméně používat e-shop Zen Cart je, nutné mít předplacený hostingový tarif.  Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací – Zen Cart vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci „Databáze“. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s názvem domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

1

4. Zahájení instalace – spusťte Vaši doménu v prohlížeči a zobrazí se Vám úvodní stránka instalace. Klikněte na odkaz „Click here“ a tím zahájíte instalaci.

2

Na úvodní stránce instalace klikněte na „Continue“, další krok jsou licenční podmínky, pokud s nimi po přečtení souhlasíte, tak vyberte možnost „“ a klikněte na „Continue“. Následně proběhne kontrola kompatibility, která by měla být v pořádku, viz. obrázek níže. Klikněte na „Install“.

3

5. Nastavení připojení k databázi – zde je nutné použít údaje, které máte nastaveny v administraci v sekci „Databáze“. Jako databázový server nastavte localhost. Ostatní údaje naleznete v administraci. Po vyplnění údajů klikněte na „Save Database Settings“.

4

Pokud jste údaje vyplnili správně, zobrazí se stránka „System Setup“. Zde je vše přednastaveno správně. Klikněte na „Save System Settings“.

6. Nastavení e-shopu – nyní vyplňte základní informace o Vašem obchodě. Výběrem „YES“ v nabídce „Store demo“ si můžete nainstalovat vzorová data.

5

7. Dokončení instalace – v tomto kroku nastavte uživatelské jméno, heslo a email administrátora. Heslo musí obsahovat alespoň 7 písmen, písmena a čísla. Toto heslo je pouze dočasné, při prvním přihlášení po instalaci budete vyzvání k jeho změně. Po vyplnění údajů klikněte na „Save admin settings“.

6

8. Smazání instalační složky – z bezpečnostních důvodů je nutné smazat složku s instalačními soubory. Vraťte se do FTP klienta a smažte složku „zc_install“.

9. Přejmenování složky „admin“ – rovněž z bezpečnostních důvodů je nutné ještě přejmenovat složku „admin“, v FTP klientovi provedete přejmenování, jak se bude složka jmenovat, záleží na Vás.

7

Administraci e-shopu pak naleznete na adrese ve tvaru vasedomena.cz/jmenoprejmenovaneslozky. Při prvním přihlášení pak musíte nastavit nové heslo.

V případě potíží s instalací můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *