Pokud chcete na své doméně používat  redakční systém SilverStripe CMS, je nutné mít předplacený hostingový tarif. Kompletní nabídku hostingových tarifů naleznete zde.

INFO: Kliknutím obrázky zvětšíte.

Pro samotnou instalaci postupujte následovně:

1. Příprava webhostingu před instalací -SilverStripe CMS vyžaduje pro provoz MySQL databázi. Tu můžete vytvořit v administraci v sekci “Databáze”. Podrobný návod jak vytvořit novou databázi naleznete zde.

2. Stažení instalačního balíčku – na této adrese naleznete instalační balíček. Doporučujeme vždy stažení co nejnovější verze.

3. Nahrání souborů na FTP – stažený balíček v počítači rozbalte a nahrajte na FTP (návod naleznete zde). Obsah složky s názvem domény by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

2

4. Konfigurace redakčního systému – otevřete Vaši doménu v prohlížeči a zobrazí se konfigurační stránka. V požadavcích na PHP budou 2 varování, redakční systém bude i přes tato varování bez problémů fungovat. Pokud chcete, můžete vypnout funkci “display_errors”  přes administraci, sekci “Ostatní”.

Chyba se bude ještě zobrazovat u databázového serveru, tuto chybu odstraníte tak, že vyplníte přístupové údaje k databázi, které naleznete v administraci.

1

Po vyplnění správných údajů klikněte na “Re-check requirements”. V případě, že se chyba již nezobrazuje, je databáze připojena.

Nyní stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo administrátora, viz. obrázek výše – část “CMS Admin Account”. Zde vyplníte Váš e-mail a heslo. V této sekci můžete případně vybrat češtinu. Následně klikněte na “Install SilverStripe”.

5. Smazání instalační složky – po úspěšné instalaci se Vám zobrazí přístupové údaje a informace, že je vhodné smazat instalační soubory. To proveďte kliknutím na odkaz.

3

Instalace je nyní dokončena. Přihlášení do administrace můžete provést na stránce ve tvaru vasedomena.cz/admin.

V případě potíží s instalací můžete kontaktovat technickou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *